לתרומה

ושותפות באגודה

3042*

לייעוץ דיסקרטי

שבוע 39 להריון

שבוע 39 להריון

מבחינה רפואית ניתן כבר לומר שהריונך הושלם, ואין ספק שמבחינתך רף ההתרגשות והציפיה עולה, כעת שהלידה עשויה לקרות ממש בכל יום!

התינוק שלך מאט מעט את קצב גדילתו, היות וכבר הגיע למשקל הלידה המיועד, ואין לו עוד הרבה מקום ברחם (אל תדאגי, בשלב זה עדיף שיגדל אחרי שייצא, כדי שתהיה לך לידה קלה ככל הניתן!).

מה קורה אצלך?

אם נגמרה לך הסבלנות ונדמה לך שהחודש התשיעי להיריון נמשך לעד – התאזרי בסבלנות, בקרוב מאוד את צפויה ללדת, ואף תינוק לא נשאר בפנים! 

זה זמן מצוין לקנן, כלומר להכין את הקן החמים, הלא הוא הבית שלכם, לרך הנולד, לסדר את מיטת התינוק או העריסה (אפשר בהחלט לשקול להצטייד במיטה-מתחברת, שתסייע להנקה קלה בלילות, ולקרבה נפלאה לתינוק שלך). 

אם את מתאמצת במהלך סידור הבית והניקיונות – אין לך מה לחשוש, מקסימום תזרזי את תחילת הלידה! 

מה קורה עם התינוק שלך?

בהריון שבוע 39 התינוק שלך מאט במקצת את קצב גדילתו, באופן נורמאלי, מה שעשוי לסייע ללידה קלה יותר, ולאפשר לו להמשיך לעלות במשקל בקצב מואץ מחוץ לרחם. 

העובר שלך כבר כמעט תינוק, ובהתאם לכך טונוס השרירים שלו עולה, הוא השיל את פלומתו העוברית, ונהיה עגלגל ומתוק, לקראת פגישתכם הראשונה והמרגשת פנים אל פנים!

אילו בדיקות עלייך לעשות?

  • אם עדיין לא עשית זאת – מהרי להכין את תיק הלידה, ובתוכו כל הציוד שתזדקקי לו בעת הלידה, כמו גם בזמן האשפוז במחלקת יולדות.
  • אל תשכחי להכין ולכבס בגדים ראשונים לתינוק החמוד שלך!
  • המשיכי להגיע בקביעות למעקב הריון בחדר האחריות בקופת החולים שלך, בתדירות של אחת לשבוע, ובקרי באופן סדיר גם אצל רופא הנשים, בהתאם להנחיותיו. 
  • חשוב שתעקבי אחרי תנועות העובר, ובמידה ותרגישי ירידה בתדירות שלהן – גשי בדחיפות להיבדק אצל רופא.  
  • המשיכי לבצע עיסוי פרינאום, שיעלה את סיכוייך לעבור לידה מבלי להזדקק לתפרים, שתי תה פטל אדום, שמחזק את שרירי הרחם לקראת הלידה, והתחילי להתעניין בדרכי זירוז טבעיות למידה ותצטרכי, כמו עיסוי פטמות ודיקור סיני. 
  • במקרה שיופיעו סימני לידה, כמו צירים סדירים אחת לחמש דקות, דימום נרתיקי או ירידת מים – התפני לחדר הלידה, או הזמיני את המיילדת במידה ומדובר בלידת בית.

מחשבון הריון

חישוב הריון או מחשבון לידה זה שלפנייך, מתבססים על הזנת תאריך תחילת הווסת האחרונה שלך (יום הדימום הראשון שלה).
לאחר שתזיני את תאריך תחילת הווסת האחרונה, יציג לך מחשבון הריון לפי חודשים ושבועות, את השבוע בו את נמצאת ואת תאריך הלידה המשוער.
כך תוכלי לדעת הן את השבוע והן את חישוב חודשי ההריון בהם את נמצאת.

תאריך הווסת האחרון:

איתך לאורך כל הדרך!

מלאי את הטופס ואנו נחזור אליך בהקדם!

3042*

חייגי אלינו לייעוץ דיסקרטי

בשבילך בוואצאפ

התחילי שיחה

[email protected]

כתבי לנו לאימייל

ליעוץ

דיסקרטי

איתך

בוואצאפ

דברי

איתנו

דילוג לתוכן