לתרומה

ושותפות באגודה

3042*

לייעוץ דיסקרטי

שבוע 12 להריון

שבוע 12 להריון

את מקרבת לסיום השליש הראשון להיריון, והחדשות הטובות הן שהבחילות, התשישות ושאר התסמינים המעיקים של הטרימסטר הראשון מתחילים להתפוגג.

אם את עדיין לא מרגישה הקלה, תתעודדי – בקרוב מאוד תוכלי לחוש משוחררת ומלאת אנרגיה הרבה יותר!

עוברך ממשיך לפתח את מערכת העצבים שלו, וכבר מסוגל לא רק לנוע אלא גם לבלוע ולינוק את מי השפיר שברחמך, מה שמכין אותו ליניקה ולהזנה שצפויות לו לאחר הלידה.

מה קורה אצלך?

הריון שבוע 12 הוא האחרון בשליש הראשון להריונך, מה שאומר שהבחילות, התשישות, מצבי הרוח המשתנים ושאר התסמינים המעיקים מתחילים להתפוגג, למרבה השמחה.  

את התודה על ההקלה בתסמיני ההיריון את חייבת לשלייה, שהשלמת התפתחותה מאפשרת איזון ברמות ההורמונאליות בגופך.

יכול מאוד להיות שאת כבר חווה עלייה בחשק המיני, שנעלם במהלך השליש הראשון להיריון, ועתיד לחזור ובגדול בשליש השני, לשמחתו של בן זוגך… 

ההיריון שלך כבר מתחיל להיות ניכר לעין, ולא תוכלי להסתיר אותו עוד זמן רב – לכן זה הזמן לשקול איך ולמי את רוצה לבשר את הבשורה (קחי בחשבון שבקרוב מאוד העניין לא יהיה תלוי בך, וכל מי שיעיף בך מבט יוכל מיד לדעת שאת בהיריון).  

מה קורה עם התינוק שלך?

תינוקך גדל בקצב מרשים ומגיע לאורך של 6-7 ס"מ, ולמשקל של 8-14 גרם בממוצע. 

העובר מכין את עצמו ליניקה ולהזנה הצפויות לו לאחר לידתו, וכבר יכול לינוק ולבלוע מי שפיר, להפריש שתן לחלל הרחם, ובגופו מתקיימת תנועת מעיים.  

מח העצם של העובר יתחיל השבוע לייצר גורמים חיסוניים ותאי דם לבנים, והמערכת העצבית מתפתחת במהירות אף היא, ומצמיחה סינפסות המקשרות בין תאי העצב בכל הגוף! 

אילו בדיקות עלייך לעשות?

  • סביב שבוע זה תקבלי המלצה לבדיקת שקיפות עורפית, אותה מבצעים בין שבוע עשירי לשבוע 13+6 להריון.
  • חשוב להדגיש שמדובר בבדיקה שלה טווח סטיית תקן רחבה ("False positive"), ומשמעות הדבר שנשים רבות יחסית אשר יעברו אותה יקבלו תוצאות בלתי תקינות,  למרות שהעובר בריא לגמרי!
  • לפיכך בדיקה זו לא נכללת בהמלצות לנשים הרות ברבות מהמדינות האירופאיות והמערביות, ויש באפשרותך לשקול לעבור במקומה בדיקות מדויקות יותר, כמו בדיקת NIPT (וריפיי בלתי פולשנית).
  • מומלץ לך לקבוע מועד לבדיקת NIPT (וריפיי בלתי פולשנית), אותה מבצעים בין השבועות 10-27 להיריון באמצעות בדיקת דם, ואשר שוללת ברמת דיוק שמעל 99% תסמונות כרומוזומליות רבות בעובר. הבדיקה נחשבת לתחליף אמין, בטיחותי ובלתי פולשני לניקור מי שפיר וסיסיי שלייה (שעלולות לגרום להפלה), ולבדיקות סקר בעל רמות דיוק פחותות, כמו שקיפות עורפית.
  • זה הזמן לקבוע מועד לסקירת מערכות מוקדמת, אותה מבצעים בין שבוע  14 לשבוע 17 להריון. 

מחשבון הריון

חישוב הריון או מחשבון לידה זה שלפנייך, מתבססים על הזנת תאריך תחילת הווסת האחרונה שלך (יום הדימום הראשון שלה).
לאחר שתזיני את תאריך תחילת הווסת האחרונה, יציג לך מחשבון הריון לפי חודשים ושבועות, את השבוע בו את נמצאת ואת תאריך הלידה המשוער.
כך תוכלי לדעת הן את השבוע והן את חישוב חודשי ההריון בהם את נמצאת.

תאריך הווסת האחרון:

איתך לאורך כל הדרך!

מלאי את הטופס ואנו נחזור אליך בהקדם!

3042*

חייגי אלינו לייעוץ דיסקרטי

בשבילך בוואצאפ

התחילי שיחה

[email protected]

כתבי לנו לאימייל

ליעוץ

דיסקרטי

איתך

בוואצאפ

דברי

איתנו

דילוג לתוכן