לתרומה

ושותפות באגודה

3042*

לייעוץ דיסקרטי

שבוע 11 להריון

שבוע 11 להריון

בשלב זה ייתכן מאוד וכבר עלית במשקל, נוסף על התרחבות המותניים וגדילת השדיים, ויכול להיות שהבחילות, העייפות ושאר תסמיני תחילתו של ההיריון מתחילים להתפוגג.

התינוק שלך מתנועע, מתמתח ויכול גם לשהק, והוא אף מניע את רגליו וידיו, שאצבעותיהן, שהיו מחוברות, כבר נפרדות זו מזו.

מה קורה אצלך?

הריון שבוע 11 נחשב לחודש השלישי להריונך, ובשלב זה את כבר צפויה לעלות במשקל באופן טבעי.

האמרה הידועה לפיה את אוכלת בשביל שניים לא בהכרח משקפת את המציאות – כי השני, הלא הוא התינוק, קטן הרבה יותר ממך, אבל בהחלט קיים צורך בתזונה מגוונת, בריאה ונקייה.

אם את מרגישה שאת צורכת כמויות גדולות יותר של מזון – זה טבעי לגמרי, ואין שום צורך שתספרי קלוריות, אלא פשוט שתאפשרי לעצמך להקשיב ולהיענות למה שגופך מאותת לך!

מה קורה עם התינוק שלך?

התינוק שלך גדל וכבר מגיע לנפחה של תאנה קטנה – או במילים אחרות סביב 5 ס"מ אורך, ובין 7 ל- 12 גרם מבחינת משקל.

עוברך ממשיך לנוע, להניע את ידיו, לבעוט ברגליו, להתמתח והחל משבוע זה יכול גם לשהק, אם כי את עצמך עדיין לא מסוגלת להרגיש זאת (המתיני בסבלנות עוד מספר שבועות…).

אצבעותיו של תינוקך שהיו מחוברות עד עכשיו נפרדות זו מזו השבוע, מה שאומר שבקרוב הוא יוכל למצוץ אצבע!

אילו בדיקות עלייך לעשות?

  • סביב שבוע זה תקבלי המלצה לבדיקת שקיפות עורפית, אותה מבצעים בין שבוע עשירי לשבוע 13+6 להריון.חשוב להדגיש שמדובר בבדיקה שלה טווח סטיית תקן רחבה ("False positive"), ומשמעות הדבר שנשים רבות יחסית אשר יעברו אותה יקבלו תוצאות בלתי תקינות,  למרות שהעובר בריא לגמרי!לפיכך בדיקה זו לא נכללת בהמלצות לנשים הרות ברבות מהמדינות האירופאיות והמערביות, ויש באפשרותך לשקול לעבור במקומה בדיקות מדויקות יותר, כמו בדיקת NIPT (וריפיי בלתי פולשנית).
  • מומלץ לך לקבוע מועד לבדיקת NIPT (וריפיי בלתי פולשנית), אותה מבצעים בין השבועות 10-27 להיריון באמצעות בדיקת דם, ואשר שוללת ברמת דיוק שמעל 99% תסמונות כרומוזומליות רבות בעובר.הבדיקה נחשבת לתחליף אמין, בטיחותי ובלתי פולשני לניקור מי שפיר וסיסיי שלייה (שעלולות לגרום להפלה), ולבדיקות סקר בעל רמות דיוק פחותות, כמו שקיפות עורפית.
  • אם גילך מעל 35 שנים, או במידה ויש לך גורמי סיכון אחרים כמו מחלות גנטיות בקרב קרובי משפחה מדרגה ראשונה – ייתכן וימליצו לך על בדיקת סיסי שלייה, אותה מבצעים בין שבוע 11 לשבוע 13+6 בהריון.קחי בחשבון שמדובר בבדיקה פולשנית, שלה סיכון להפלה הגבוה יותר ביחס לבדיקת מי שפיר, בשיעור של 1:100-500.

מחשבון הריון

חישוב הריון או מחשבון לידה זה שלפנייך, מתבססים על הזנת תאריך תחילת הווסת האחרונה שלך (יום הדימום הראשון שלה).
לאחר שתזיני את תאריך תחילת הווסת האחרונה, יציג לך מחשבון הריון לפי חודשים ושבועות, את השבוע בו את נמצאת ואת תאריך הלידה המשוער.
כך תוכלי לדעת הן את השבוע והן את חישוב חודשי ההריון בהם את נמצאת.

תאריך הווסת האחרון:

איתך לאורך כל הדרך!

מלאי את הטופס ואנו נחזור אליך בהקדם!

3042*

חייגי אלינו לייעוץ דיסקרטי

בשבילך בוואצאפ

התחילי שיחה

[email protected]

כתבי לנו לאימייל

ליעוץ

דיסקרטי

איתך

בוואצאפ

דברי

איתנו

דילוג לתוכן