לתרומה

ושותפות באגודה

3042*

לייעוץ דיסקרטי

לידה מוקדמת: הסיבות, דרכי ההתמודדות והזווית של אפרת

לידה מוקדמת: הסיבות, דרכי ההתמודדות והזווית של אפרת

לידה מוקדמת מוגדרת כלידה שמתרחשת לפני השבוע ה37 להריון, והיא מהווה דאגה משמעותית עבור ההורים המיועדים שיכולים לחוש בבהלה מסוימת. נתונים של שירותי הבריאות בישראל מעידים על כך שמדובר על תופעה שכיחה למדי, מה שיכול להרגיע במעט את הפחד שכן ברוב המקרים ניתן להתמודד בהצלחה עם המצב.

הכרת התרחיש לעומק ובעיקר הבנת הגורמים ללידה מוקדמת יכולים לסייע לנו לנהל אותו בצורה טובה יותר היה ונתקלנו בו. ואם מעניין אתכם לגלות עוד, המאמר הבא יציג את הסיבות השכיחות ביותר ללידה מוקדמת, וגם יספק טיפים יקרי ערך שימנעו כל האפשר את הסיכוי להופעת התרחיש. אז קדימה, בואו נצא לדרך.

סיבות ללידה מוקדמת

החל מזיהומים ועד לאורח חיים לא בריא: סיבות ללידה מוקדמת

  • זיהומים

אחד הגורמים העיקריים ללידה מוקדמת הוא זיהום. זיהומים כמו דלקות בדרכי השתן או מחלות מין יכולים לזעזע את הגוף ולגרום למצב של לידה מוקדמת. מדובר על תופעות שכיחות למדי, מה שהופך את הזיהומים השונים לאחת הסיבות היותר נפוצות לתרחיש. גילוי מוקדם וטיפול מותאם יכולים להפחית באופן משמעותי את הסיכון.

  • ריבוי עוברים

הריון עם מספר תינוקות כמו תאומים או שלישיות מגדיל באופן טבעי את האפשרות של לידה מוקדמת. יש לזכור שלרחם יש קיבולת מוגבלת, והכלה של יותר מתינוק אחד עלולה להיות מאתגרת מאוד ולעיתים מסוכנת. הריונות מרובי עוברים עלולים גם להוביל לבעיות כמו סכרת הריון למשל, שתגביר בתורה גם היא את הסיכוי ללידה מוקדמת.

  • אורח חיים לא בריא

גורמים כמו עישון, צריכת אלכוהול ושימוש בסמים (גם אם צריכתם הופסקה מן הסתם במהלך ההיריון) יכולים לגרום ללידה מוקדמת. חומרים אלו מובילים לנזק עצום ולפגיעה משמעותית במערכות הגוף השונות, מה שיכול גם לסכן בסופו של יום את העובר. לצד זאת, מצבים של סטרס וחרדה, היעדר פעילות גופנית ותזונה לקויה עשויים גם הם לשבש את תקינות ההיריון.

 

אז איך מונעים אפשרות של לידה מוקדמת? טיפים מנצחים

  • הימנעו מחשיפה לכימיקלים חזקים

חומרי הדברה, דלקים, שמנים תעשייתיים ומוצרי ניקוי חזקים יכולים להשפיע לרעה על הגוף בזמן ההריון.

  • עקבו אחר המשקל

יש להקפיד להישקל באופן יום יומי, ולהבין האם אתן נמצאות במשקל הנכון לשלב שלכן. חריגה מסוימת תעיד על סיבוך, אך טיפול מהיר ויעיל יכולים למנוע את האפשרות ללידה מוקדמת.

  • הישארו פעילות

יוגה, הליכה וכל התעמלות עדינה אחרת יעזרו מאוד לשמר אורח חיים בריא ובעיקר תזזיתי ופעיל. כך תוכלו להפחית את רמת הלחץ ולהגביר את זרימת הדם בצורה שתעצים את ההריון.

  • שתו הרבה מים

במיוחד בזמן ההיריון, חשוב מאוד להקפיד לשתות מים. התייבשות עלולה להחליש משמעותית את הגוף, מה שבתורו יכול לפגוע בהריון ולגרום ללידה מוקדמת.

 

תני לנו לסייע לך לטפח הריון בריא יותר

התרחיש של לידה מוקדמת יכול להיות לחוויה מפחידה ומטלטלת, אך שמירה על שגרת חיים בריאה ובעיקר יישום הטיפים שהצגנו כאן יסייעו לטפח הריון בריא יותר. לצד זאת, חשוב מאוד ללמוד לעומק על הגורמים השכיחים לתופעה, ולהבין את השפעתם על הגוף שלנו. ואם מעניין אותך לשמוע עוד, זכרי שאגודת אפרת נמצאת כאן עבורך. צוות המומחים שלנו ישמח לסייע לך בכל שאלה ומעבר, כדי לשמור על תקינות ההריון ובעיקר – על בריאות האם והעובר.

איתך לאורך כל הדרך!

מלאי את הטופס ואנו נחזור אליך בהקדם!

איתך לאורך כל הדרך!

מלאי את הטופס ואנו נחזור אליך בהקדם!

3042*

חייגי אלינו לייעוץ דיסקרטי

בשבילך בוואצאפ

התחילי שיחה

[email protected]

כתבי לנו לאימייל

ליעוץ

דיסקרטי

איתך

בוואצאפ

דברי

איתנו

דילוג לתוכן